Obchodné podmienky a reklamačné podmienky

 

1. Nosiť tieto šperky môže každý, výnimkou sú len ľudia s kardiostimulátorom.

2. Šperky ENERGETIX nie sú zdravotníckym prostriedkom a nenahrádzajú lekársku liečbu.

3. Šperky ENERGETIX sú vyrobené zo základných kovov. Povrchovú úpravu tvorí osemnásť karátové zlato s hrúbkou cca. 1 mikrometer alebo platinový kov ródium, brúsená, leštená oceľ, prípadne iné kovy. Pri šperkoch ENERGETIX môže byť použitý krištáľ Swarowski. Pri niektorých výrobkoch môžu byť použité polodrahokamy zirkóny (Cubic Zircon).

4. Výrobky obsahujú jeden, dva, alebo aj viacej neodýmových magnetov v celkovej sile až 2200 gaussov. Priemerná sila jedného šperku je 1200 gaussov.

5. Pri údržbe a čistení treba používať špeciálne utierky na čistenie šperkov, ktoré môžete kúpiť v drogérii alebo v zlatníctve.

6. Pri používaní a údržbe treba dbať na to, aby sa nepoškodila povrchová úprava

7. Šperk ENERGETIX nepoužívajte počas kúpania, sprchovania, umývania riadu alebo akejkoľvek inej činnosti, počas ktorej sa šperk môže dostať do kontaktu s vodou. Týmto môžete predísť vypadnutiu tých častí šperku, ktoré sú pripevnené lepením (magnety, kryštály, atď.).

8. Dbajte na to, aby sa šperk ENERGETIX nepoužíval v termálnych kúpeľoch či počas kúpania v prírodných vodných zdrojoch. Morská voda má na šperky obzvlášť škodlivý vplyv.

9. Prosíme Vás, aby ste nenosili šperky ENERGETIX počas vykonávania takej fyzickej práce, pri ktorej môže dôjsť k mechanickému poškodeniu šperkov. Pred spaním si šperk ENERGETIX dajte dolu. Týmto môžete predísť jeho mechanickému poškodeniu.

10. Nepoužívajte parfémy, make-up, rôzne krémy a iné kozmetické prípravky, ktoré by mohli poškodiť povrchovú úpravu šperkov.

11. U chorých osôb alebo osôb, ktoré používajú lieky, sa v dôsledku toxických látok v pote môže stať, že povrchová úprava z tohto dôvodu zmení vzhľad (táto reakcia je známa i pri výrobkoch zo zlata a striebra). To isté sa môže stávať v dôsledku nadmerného potenia (obzvlášť v lete), a to i u zdravých osôb. Životnosť povrchovej úpravy sa v týchto prípadoch môže značne skrátiť.

12. Výrobok s medenou časťou – meď pri styku so vzduchom a povrchom tela oxiduje – mení farbu. Môže spôsobiť zafarbenie kože, ktoré je normálne a dá sa jednoducho zmyť vodou. Odfarbenie medenej časti je možné vykonať pomocou citrónovej šťavy. V prípade, že nevezmete do uváženia hore uvedený návod na použitie, a na základe toho dôjde k poškodeniu či porušeniu šperku, Vaša reklamácia nebude uznaná!

 

Záruka

1. Výmenu tovaru za tovar inej veľkosti môžeme vykonať do 7 dní od jeho prevzatia s priloženou fotokópiou faktúry, ak nebol používaný!

2. Nie sme oprávnení vymeniť jeden model za druhý.

3. Na odrenie ochrannej náterovej vrstvy je záruka 60 dní.

4. Závady odstraňujeme v súlade s § 622 občianskeho zákonníka.

5. Výrobok opravujeme 3-krát a na 4-krát máte nárok na nový výrobok.

6. Reklamáciu nemožno uznať v dôsledku nedodržania riadnej starostlivosti. V prípade mechanického poškodenia sa tovar nevymieňa a servis si hradí spolupracovník sám.

Oznámenie: reklamáciu môžeme vykonať len s fotokópiou faktúry. 

POZOR: Od 01.01.2017 nevykonávame pozáručný servis. V pripade, že je výrobok po záruke, alebo sa na výrobok nevzťahuje záruka je možné ho odniesť na opravu do klenotníctva, ktoré výkonávame opravy šperkov.