Magnetizovaná voda čistí organizmus a odstraňuje zápchu

 

 

MUDr. Jiřina Kováčová

 

O lekárovi


 

MUDr. Jiřina Kováčová:špecializuje sa na vnútorné lekárstvo, v odbore hematológie a transfúzie v Novom Jičíne.

 

Akú teplotu vody by mali zvoliť osoby, u ktorých došlo k nadmernej akumulacii tepla?


U moderných ľudí je tento stav bežný, najmä u mužov. Ide o osoby, ktorým je stále horúco, aj v chladnom prostredí, nadmerne sa potia, trpia pocitmi nepokoja až neustálou podráždenosťou, majú sklon hovoriť veľa a nahlas, majú sklon k nadmernej aktivite, ale rýchlo sa unavia, súčasne trpia poruchami spánku.

Je sklon k tvorbe zápalov a nadmernému zvyšovaniu krvného tlaku, pokožka je teplá s výrazným nádychom červenej farby, je zvýšené prekrvenie očných spojiviek, pociťujú tlak pod rebrami, bolesti, ktoré sa zhoršujú teplom, sklon k zápche. Ľudia v tomto stave by mali piť vodu pri teplote asi 20 stupňov Celzia a viac ako 1,5 litra za deň. Nižšia teplota vody nie je žiadúca. 

Osoby, u ktorých došlo k nadmernej akumulácii chladu, sú zimomraví, chúlia sa, sú nevšímaví a málovravní, veľa spia, majú pocit neustálej únavy, majú nízky krvný tlak. Ich pokožka je bledá a chladná. Trpia bolesťou, ktorá sa zhoršuje. Môže sa vyskytnúť nadmerné potenie spojené s pocitom chladu. Títo ľudia sú úplne nevhodní na pitie studenej vody a nadmerné množstvo. Voda musí byť teplá asi 40 stupňov Celzia a asi 1,5 litra za deň.

 

Magnetická tyčinka


Účelom tejto paličky je takzvaná magnetizácia vody. Molekuly vody sa skladajú z dvoch atómov vodíka, ktoré majú kladný náboj a molekuly kyslíka, ktoré majú náboj záporný. Majú teda kladný a záporný pól a chovajú sa  ako dipóly. Voda je zároveň pri teplote nad bodom mrazu, jej molekuly sa môžu voľne pohybovať. To je dôvod, prečo je voda, tak dôležitá.

Molekuly vody, ktoré neprúdia majú tendenciu vytvárať zhluky, ktoré zhoršujú funkciu vody. Keďže sa molekuly vody chovajú ako dipóly, magnetické pole vedie k ich jednotnému usporiadaniu, čo zabraňuje tvorbe zhlukov. Ľudské telo sa skladá z 65-70 percent vody. Takže si môžeme predstaviť, že kvalita vody, ktorá je súčasťou nášho vnútorného prostredia, výrazne ovplyvňuje všetko, čo sa tam deje.

Skúsenosti tradičnej východnej a západnej medicíny potvrdzujú dôležitosť dodržiavania správneho množstva, kvality a teploty vody, ktorú spotrebujeme počas dňa. To všetko je ovplyvnené našou ústavou, súčasným stavom a stavom prostredia, v ktorom sa nachádzame. 

 

Čo môžeme urobiť pre svoje zdravie vo vzťahu ku komnzumácii vody?


Ako už bolo povedané, jeho kvalita môže byť výrazne ovplyvnená magnetizáciou. Magnetická palička, ktorá obsahuje magnet o sile 2000 Gaussov, upravuje kvalitu vody v priebehu 15-30 minút v maximálnom objeme 1,5 litra. Vzhľadom k tomu, že palička je vyrobená z chirurgickej ocele, ktorá v podstate neuvoľňuje žiadne molekuly do vody, môže byť ponorená do vody nepretržite a stačí vodu iba doplňovať. Môže slúžiť všetkým v domácnosti. Pre ľudí, ktorí pracujú, sa odporúča použiť ešte jednu paličku, aby bol zabezpečený pitný režím magnetizovanej vody počas dňa.

 

Je vhodné konzumovať nápoje s obsahom magnetizovanej vody?


Správne vybrané bylinné čaje je veľmi dobre magnetizovať pred konzumáciou jedla. Tiež zapijeme lieky a potravinové doplnky magnetizovanou vodou, môžeme očakávať, že sa lepšie vstrebú a využijú v našom vnútornom prostredí, práve preto, že sa lepšie uplatnia rozpúšťacie funkcie magnetizovanej vody. Pri pravidelnom pití sa magnetizovaná voda postupne dostane do všetkých, aj tých najvzdialenejších zákutí nášho tela. Súčasne sa uplatní jej takzvaná vymývacia a čistiaca funkcia pri vylučovaní odpadových látok pečeňou, obličkami a potom. Ak si zaobstaráte magnetickú paličku, jedná sa o jednorázovú investíciu nastálo vzhľadom k trvanlivosti materiálu, z ktorého je vyrobená. Želám vám veľa šťastia pri rozhodovaní o udržiavaní svojho zdravia.

 

MUDr. Jiřina Kováčová