NÁZORY LEKÁRA o účinkami magnetických šperkov

 

 

MUDr. Verena Breitenbach

 

MUDr. Verena Breitenbach


 

MUDr. Verena Breitenbach pracuje ako gynekologička a spisovateľka. Študovala v Ulme, Baltimore, Londýne a Švajčiarsku. Po lekárskych štúdiách a amerických lekárských licenčných skúškach, absolvovala ďalšie štúdium prírodnej medicíny, bunkovej biológie, onkológie, psychosomatickej medicíny, preventívnej a anti-aging medicíny. 

 

 

1. ÚNAVA, ENERGIA

Magnetický náramok môže pozitívne ovplyvniť celé telo


Magnety pomáhajú stimulovať metabolizmus a odkyslenie celého tela. Zlepšená cirkulácia krvi pomáha bunkám získať väčšie množstvo kyslíka. Je zaujímavé, že magnetický účinok je prenášaný cez telo. Magnetický náramok nosený na zápästí môže pozitívne ovplyvniť celé telo. Magnety môžu vyvážiť uvoľňovanie hormónov v mozgu, napríklad serotonínu a melatonínu počas vašeho spánku. Serotonín tiež produkuje väčší pocit pokoja, šťastia. Okrem toho môžu magnety posilniť imunitný systém a bojovať proti infekciám.

 

 

2. MIGRÉNA

Magnety pri všetkých prípadoch migrény


Existujú rôzne teórie o migréne. Jedna pripisuje zmeny v semiochemikáliách ako serotonín, ďalšia hovorí o zmene v bunkovom metabolizme a tretia hovorí o zápalovej reakcii. Magnetoterapia môže pomôcť vo všetkých troch prípadoch. Môže stimulovať odosielanie neurotransmiterov, znížiť opuch a normalizovať metabolizmus buniek. Pri migréne môže nastať počiatočné zhoršenie, ale to je často znamením, že magnet pracuje.

 

 

3. KRVNÝ TLAK

Magnetický náramky môžu normalizovať krvný tlak


Magnety v celkovom kontexte môžu vyvážiť buď prebytok alebo nedostatok. Môžu pracovať na atómovej či subatómovej úrovni, a tým spôsobiť, že enzýmy alebo bunky reagujú inak. Navyše majú vplyv na vápnik, draslík a na ióny horčíka. Všetky tieto elektrolyty majú vplyv na vysoký krvný tlak. Magnety môžu mať aj pozitívny vplyv na psychiku posilnením neurotransmiterov a preto zlepšia náladu. Účinok magnetu je prenášaný v krvnom riečisku, bez ohľadu na časti tela, na ktorom sa nosia. Vysoký krvný tlak je často výsledkom zvýšenej vaskulárnej rezistencie. Tím Dr. Skaláka v USA ukázal, že magnety môžu normalizovať priemer ciev, čím sa normalizuje krvný tlak a zlepší sa krvný obeh.

 

 

4. ALERGIE

Magnetická energia má pozitívny vplyv na imunitný systém


Alergie môžu mať mnoho príčin. Ale všetky majú jednu spoločnú vec a to je porucha imunitného systému. Imunitný systém úzko súvisí s autonómnym nervovým systémom. Autonómny nervový systém pozostáva z dvoch častí. Zo sympatického nervového systému a  z parasympatického nervového systému. Prvý má stimulujúci účinok a druhý má potlačujúci účinok. Medzi nimi je potrebná rovnováha. Ak dôjde k poruche, môže dôjsť k narušeniu imunitného systému. Magnetická energia môže ovplyvniť vegetatívny nervový systém a pomôcť priviesť systém späť do rovnováhy, čo môže uvoľniť celé telo. Plavidlá sú zväčšené, krvný obeh sa zlepšuje a množstvo kyslíka v bunkách sa zvyšuje.

 

 

5. REUMATISMUS

Nosenie medených náramkov s magnetmi proti reume


Termín reumatizmus zahŕňa mnohé choroby, ktoré sú výsledkom zmien v imunitnom systéme. To môže viesť k zápalu spojivového tkaniva, kĺbov, slizníc alebo ciev. Meď je už dlho známe, že má pozitívny účinok na reumatizmus, v kombinácii s magnetom môže pomôcť so všetkými týmito procesmi tela, pričom zároveň mení a normalizuje imunitný systém. Okrem toho sa do tkanív dodáva viac kyslíka a zlepšuje sa aj bunkový metabolizmus a prietok krvi. Reumatizmus môže byť spôsobený aj nadsadenou odpoveďou imunitného systému, ktorú možno odstrániť aj pomocou magnetov. Veľké množstvo tekutín a príjem alkalických látok môže znížiť acidózu.

 

6. HORMONÁLNE VÝKYVY

Magnety môžu zvýšiť tvorbu endorfínov - hormóny šťastia


Štúdie ukazujú, že magnetická energia môže ovplyvniť činnosť mozgu. Magnety sa používajú na liečbu depresie, tinitus (zvonenie v ušiach), epilepsie, Parkinsonovej choroby, mŕtvice a iných ochorení. Magnetická energia môže zvýšiť produkciu hormónov uvoľnených z hypotalamu a z hypofýzy, ktoré sa nachádzajú v mozgu. Rast endorfínov (hormónov šťastia), ktoré sú morfémické pre telo, sa môže zvýšiť. To všetko zvyšuje vašu dobrú náladu. 

 

 

7. MENŠTRUAČNÉ BOLESTI

Magnetické srdce zlepšuje krvný obeh a znižujú bolesť


Nosením magnet. srdca v nohavičkách sú bolesti výrazne zmierňované. Tento efekt tlmenia bolesti je výsledkom zlepšenej cirkulácie krvi. Bolesť je spôsobená kontrakciami maternice pri zbavovaní sa výstelky. Magnety zlepšujú krvný obeh a tým sa znižuje bolesť. Tvorba endorfínu sa zvyšuje, čo tiež pomáha bojovať proti bolesti. Okrem toho je zosilnený celkový pocit pohody a imunitný systém.

 

8. CHRBTOVÉ PLATNIČKY 

Zlepšenie obehu pomocou magnetov


Chrbtové platničky sú zle zásobované tkanivá a veľmi skoro môžu vykazovať známky opotrebenia. To môže viesť až k zodraniu platničiek. Riešením môžu byť špeciálne pomôcky na ddržanie tela, posilňovanie chrbtových svalov, alebo ako posledná možnosť operácia. Ideálnym riešením je zlepšenie obehu v týchto tkanivách a môžeme to dosiahnuť pomocou magnetov. Vylučovacie látky a toxíny v platničkách môžu byť lepšie vylučované podporením metabolizmu, čím môže dôjsť k vyliečeniu.

 

 

9. OBLIČKOVÉ KAMENE

Magnetická tyčinka zlepšuje kvalitu vody


Zemské magnetické pole oslabuje a naša pitná voda už nie je ako prameň, ako kedysi bývala. Obličkové kamene sú známkou toho, že obličky nefungujú správne a nie sú schopné odstrániť niektoré odpadové produkty. Zvlášť je aktivovaná takzvaná sodno-draselná pumpa v bunkových stenách, čo zlepšuje fungovanie buniek a tiež zlepšuje funkciu obličkových kanálov. To vedie k detoxikácii a škodlivé látky sa vylučujú z tela. Nie je pochýb o tom, že magnetická tyčinka vo vode prispieva k zlepšeniu kvality vody.

 

 

10. PORUCHY SPÁNKU

Regenerácia mozgových buniek


Magnetická energia môže zlepšiť metabolizmus buniek a tak zlepšiť výživu a detoxikáciu buniek. Mozgové bunky môžu teda fungovať efektívnejšie, regenerujú sa, a môžu produkovať viac semiochemikálií, ktoré stimulujú spánok, ako napríklad melatonín. V dôsledku toho sa spánok zlepšuje. Navyše účinky elektronického smogu a ďalších vonkajších faktorov, ktoré ovplyvňujú spánok môžu byť znížené.

 

Z knihy „Healthy at last“ autorky Dr. Verene Breitenbachové