Magnety zlepšuju ženské problémy a menštruáciu

 

 

MUDr. Monika Roubalová

 

MUDr. Monika Roubalová


 

Známa ako veľmi dobrá gynekologička, ktorá pracuje v gynekologickej ambulancii Louny, okrem toho, že poskytuje liečbu gynekologických ochorení, MUDr. Monika Roubalová sa snaží poradiť svojim pacientom aj ostatné postupy ako sa uzdraviť a zostať zdravý.

 

 

 

Za svoju ambulantnú prax môžem potvrdiť, že narastá počet žien, ktoré svoje problémy chcú riešiť prirodzenou (alternatívnou) cestou. Alebo sú ženy, ktorých ťažkosti sa opakujú, návštevy v ordinácii sú časté, gynekológ je mnohokrát takmer bezradný a každá alternatíva je dobrá.

 

MagnetickŽé srdce ukľudňuje bolestivú menštruáciu

Ako príklad, kedy magnetoterapia naozaj funguje, uvediem bolestivú menštruáciu. Vo veľkom počte prípadov sa tento problém dá riešiť hormonálnou antikoncepciou. Ale sú ženy, ktoré hormonálnu antikoncepciu nemôžu užívať alebo nechcú a odmietajú každý mesiac “dopovať” svoj organizmus chemickými preparátmi na utlmenie bolesti. 

Magnetické srdce s meďou 177CU-1

A tu prichádza vytúžená alternatíva s názvom “srdiečko prvej pomoci”. Ide o magnet so silou 2200 Gaussov, ktorý sa dá veľmi ľahko pripevniť na bolestivé miesto a po priložení severným pólom má analgetické a ukľudňujúce účinky.

 

Predmenštruačný syndróm

Mnoho žien tiež v súvislosti s menštruačným cyklomn trpí bolesťami hlavy, či už tesne pred nástupom menštruácie, tzv. PMS, čo je súbor príznakov, ako psychická labilita, bolesť pŕs, napätie v podbrušku a bolesť hlavy, alebo v prvé dni menšturácie. Tu nájde uplatnenie buď “srdiečko prvej pomoci” alebo niektorý z magnetických šperkov, ktorých účinnosť na zmiernenie bolesti hlavy bola opakovane popísaná mnohými ženami.

 

 

Zápal

Pôsobenie magnetu v oblasti hrádze by malo pomáhať pri zápaloch pohlavných orgánov, pri opuchoch a bolestiach v jazve po episiotomii (nástrih hrádze pri pôrode). Najmä problémy s výtokom privádza ženy do ambulancie gynekológa veľmi často a mnoho z nich by rozhodne privítalo “magnetickú” alternatívu gynekologickej liečby.  

Ja sama som sa s magnetoterapiou stretla pred niekoľkými rokmi, kedy som sa zoznámila s výrobkami ENERGETIX. Vyskúšala som samozrejme “srdiečko”, i keď prvú osobnú skúsenosť mám nie v oblasti gynekologickej, ale s utlmením bolesti pohybového aparátu, kde funguje spoľahlivo. Potom som vyskúšala náušnice, náramok a náhrdelník. Môžem povedať, že ich nešlo nevyskúšať, pretože si myslím, že srdce každej ženy (rozhodne aj mnohých mužov), zaplesá pri pohľade na originálny dizajn a variabilitu šperkov ENERGETIX. Hoci som nemala nejaké významnejšie ťažkosti, rozhodne ma menej bolí hlava a cítim sa vitálnejšie.

 

Podporná liečba

Je samozrejmé, že každý človek je individualita a reakcia na liečbu magnetmi nemusí byť vždy pozitívna. Niekto pri nosení šperkov cíti “brnenie” a celkovo mu magnety nevyhovujú, niekto necíti žiadnu úľavu od svojich ťažkostí. Magnetoterapia nie je všeliek, ale podporná liečba s mnohokrát vynikajúcim efektom. 

 

 MUDr. Monika Roubalová

Gynekologická ambulancia Louny